מדוע שיווק באמצעות רשתות חברתיות עדיף על פרסום רגיל?

תוכן עניינים

זמן קריאה: 2 דקות

שיווק באמצעות רשתות חברתיות

הפרסום מגלגל את העלם (או לפחות תקציבי ענק במשחקי הסופרבול השנתיים). מספיק לבחון את התקציבים השנתיים המיועדים לפרסום של מוצרי על כמו קוקה קולה, נעליי נייק או חברות סלולר על מנת להבין שכנראה מדובר בתחום חשוב בצורה קיצונית לתרבות הצריכה בה אנו לוקחים חלק. על מנת להגיע אל ליבו של הצרכן, או לפחות לקבל גישה נוחה לכיס שלו, שורה ארוכה של אנשי מקצוע לוקחים חלק בתהליך: הקופירייטר ההוגה את הרעיון יחד עם אנשים אחרים בצוות, המעצב של המוצר, הארט דיירקטור, הגרפיקאי ועוד ועוד. עם זאת, בשנים האחרונות נפתחה זירה חדשה בחזית הפרסום כאשר שימוש אינטנסיבי נעשה בתחום של שיווק ברשתות חברתיות.

מלחמה על תשומת הלב

שנים רבות הניחו מפתחי הפרסומות כי כמה שיותר, יותר טוב: יותר שידורי פרסומות בזמן הפריים טיים בטלוויזיה, יותר שטח פרסום במגזינים וקטלוגים, שלטי חוצות גדולים יותר – כל אלו משמעותם יותר סיכויים לקבל נתח מתשומת ליבו של הצרכן הפוטנציאלי. עם זאת, כפי שקורה גם בתחומים רבים אחרים, הצפה שכזו גורמת לצרכן למספר תגובות: ראשית, הוא פחות ערני בקשר למידע פרסומי הנקלט בשדה הראייה שלו (מחקרים עדכניים מראים כי אחוזים נמוכים ביותר מהפרסומות אליהם חשופים הצרכנים נשארים בזיכרונם בסופו של יום). שנית – הצרכן חשדן יותר לגבי טיב המידע שמגיע אליו, כאשר סיווג המידע בתור “פרסומת” יוצר סוג של דחייה מידיית כלפי המידע ומסווג אותו בתור “פחות אמין”.

שיווק תפור אישית על ידי שיווק ברשתות חברתיות

לכן, שיווק ברשתות חברתיות מציע שינוי מרענן: לא עוד הצפה סתמית בחומר פרסומי, אלא פרסום המותאם לנושאי העניין של הלקוח הפוטנציאלי. היות והרשתות החברתיות מאפשרות לסווג ולקטלג את המשתמשים בהם בהתאם לתחומים בהם גילו עניין (למשל – למה הם סימנו לייק), או סוג קהל היעד (למשל גברים צעירים בטווח גילאים מסויים) אפשר למקד את האמצעים והמאמצים בהתאם. נוסף על כך, לחומר פרסומי שהמשתמש מקבל באמצעות הרשת החברתית יש סיווג שונה מאשר “פרסומת” היות והוא “תורם” במידה מסויימת על מנת להיחשף למידע – כלומר הופך לשותף אקטיבי לתהליך.

שיווק ברשתות חברתיות מאפשר לשמור על קשר רציף עם הלקוח הפוטנציאלי

מעבר לכך שקשה ללכוד את תשומת ליבו של לקוח פוטנציאלי, חברות פרסום ועסקים המנסים לקדם את עצמם או את המוצר שלהם מוכנים להשקיע הרבה מאוד מאמצים (המתורגמים בדרך כלל לזמן וכסף) על מנת לגרום ללקוחות לשמור איתם על קשר רציף. קשר שכזה יאפשר לעסק להבין את התמורות המתרחשות בקהל היעד שלו (האם הלקוח אהב את המוצר? באילו פיתוחים נוספים או מוצרים נלווים אפשר לעניין אותו?) ולהמשיך להציע לו מוצרים באופן שוטף, כך שהסיכוי “להפסיד” אותו למתחרים קטן. אופציה זו קלה הרבה יותר ליישום על ידי שיווק ברשתות חברתיות, בהם כל “לייק” מבטיח לקוח שיעודכן באופן שוטף בתוכן שיישלח אליו וכל “שיתוף” מבטיח נגישות לקהל רחב מאוד. הדבר אינו תקף לגבי פרסומת רגילה, אשר החשיפה אליה במקרים רבים היא חד פעמית.

עולם הצרכנות אינו נח לרגע, ועולם הפרסום נאלץ להתאים את עצמו לתהליך הדינמי הזה. הצרכנים נהיים מודעים יותר לעובדה שמנסים למכור להם מוצר כזה או אחר, על האופנים השונים להשוואה בין מוצרים ושירותים ועל חשיבות קבלת מידע אמין מצרכנים אחרים. שימוש נבון ברשתות חברתיות עשוי להקל על השיווק לצרכנים אלו, במקום להתמודד עם הצורך ההולך וגובר של המשווקים לזכות בפיסה מתשומת הלב של הקהל על ידי פרסום קונבנציונלי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

אל תפסיקו כאן

יש עוד מלא מידע.

אתרים תומכים

אתרים תומכים

זמן קריאה: < 1 דקה אתרים תוכים (אתרי לוויין) כאשר מדברים על קידום אתרים יצירתיות היא שם המשחק כמובן שהאתר אותו אנו צריך לעבור בדיקה יסודית של קוד האתר אופטימיזציה תוכן ולבדוק

קידום ברשתות חברתיות תמונה

קידום ברשתות חברתיות

זמן קריאה: 2 דקות קידום ברשתות חברתיות בשנים האחרונות עולם קידום האתרים עובר שנויים מפליגים, אם לפני כמה שנים דיברו על קידום אורגני או קידום אתרים ממומן, הרי שהיום