קידום אתרים – בחירת מילות מפתח

תוכן עניינים

זמן קריאה: 2 דקות

כאשר כבר קיים אתר בכל נושא, והיחידים שמחדשים לנו את מונחי החיפוש הם אתרי סטרטאפ כדוגמאת פייסבוק, טוויטר, או מותגים אחרים שקמים במהרה ובעצם שם המותג מהווה גם את מילת המפתח לחיפוש, חשוב ביותר לדעת ולבחור את מילות החיפוש שאתה יודע שתצליח להתחרות בהן ולהגיע למקומות נחשקים בתוצאות מנועי החיפוש, ולא לבחור במונח קשה שייקח קרוב לשנה רק כדי להגיע לעמודים שני או שלישי.

בנוסף לכך, חשוב לדעת כי במידה ואתרך הוא אתר עסקי, ישנם הרבה מאוד מונחי זנב שגולשים יחפשו דרכם, ולאו דווקא המונח המרכזי.
ניקח לדוגמה חברה לתיקון מנועים – מלבד התוצאה הברורה שבעל העסק ירצה להופיע בה: “מנועים”, “תיקון מנועים”, כדאי לחשוב גם על מונחי זנב כגון “תיקון מנועים בזול”, ועוד כל מיני מילות קשורות בתחום כגון “תיקון מנועי V8” שיכול להניב אולי מספר מצומצם של לקוחות, אך אלו לקוחות שיודעים בדיוק מה הם מחפשים ואינם מחפשים יותר מדי מסביב וברגע שימצאו אותך יגשו אליך ישירות.

אז כמה באמת מחפשים את זה

בנית אתרים באינטרנט בעבר, אך מסיבה מסויימת הם לא הצליחו להתקדם באופן טבעי, זה יכול לקרות ממספר סיבות:

  1. סיבה ראשונה יכולה להיות העבודה כי הפסקת לעדכן את אתרך, ולאחר עלייתו לאוויר לא רק שהשארת אותו כפי שהוא, אלא הוא גם ירד במיקומים הטבעיים אותם הוא השיג מלכתחילה עקב חוסר עדכונים.
  2. סיבה שנייה יכולה להיות בכך שא. לא בחרת בכל מילות מפתח בMETA TAGS, וב. כי התאמת את מילות המפתח למונחים שקשה להתחרות בהם או שלא קשורים כלל וכלל.

לא נעסוק בצד של עדכון האתר שידוע לכל שהוא חשוב, מאחר וזהו אחד הגורמים שיגרמו לאתרך להראות פעילות ולא להידמות כאתר נטוש.
הגדרת מילות מפתח מתאימות לכל עמוד באתר בהתאם והגדרתם למונחי זנב יותר מאשר למונח המרכזי.
ניקח אתר המתעסק בבניית אתרים, מלבד המונח המרכזי שקשה מנשוא, אותו אתר ירצה גם להופיע במונחי הזנב שלקוחות רבים מתמקדים בהם כגון “אתר מכירות” ועוד כל מיני ביטויים הקשורים לתחום, וכאן בדיוק נכנסים העמודים הפנימיים שמאפשרים לנו הגדרה של מילות מפתח כמונחי זנב.

החלטתם לבדוק כמה פעמים בודקים את המונח שבחרתם – שיכלול כמובן את המונח הראשי של עסקכם, אך כלי מילות המפתח של גוגל איננו מציג אך ורק את הביטוי לבדו, אלא גם את מונחי הזנב המצתוותים למונח, ולכן נרצה לבדוק את מונח החיפוש ולשנות את ההגדרות מצד ימין שאחר שנבחר ב”מדוייק” יציגו את תוצאות החיפוש המדוייקות למונח שבחרנו ולרוב יציגו מספר נמוך משמעותית ממה שציפינו לו.

אל תטעו לחשוב שהתחרות קשה

חברות רבות מציגות נתונים אשר מציגים כי הם הצליחו להגיע למקומות ראשונים מתוך כ200 אלף תוצאות חיפוש, הנחה זאת איננה נכונה כלל וכלל מאחר ובמצב הכי מקסימאלי ישנם כ100 אתרים אשר רלוונטים באמת לאותו מונח חיפוש וגם אז, זהו מצב נדיר ביותר.


במונחים רגילים כגון “תיקון מנועים” כמו הדוגמה של מקודם, לא יהיה קשה בכלל להיכנס ל100 הראשונים, מאחר והמקסימום של חברות העוסקות בתחום יהיה כ300 בארץ העובדות בצורה מסודרת וגם זוהי הערכה מוגזמת, ומביניהם לכמה באמת יש אתר אינטרנט ייצוגי אשר לדעתך יעקוף את הרעיון לאתר שיש לך ושיעודכן באופן תדיר כפי שאתה מצפה.

ולכן גוברת ההנחה כי מעל העמוד ה3 התוצאות מתחילות להיות פחות ופחות רלוונטיות ולכן כל מה שנשאר לך לעשות הוא לבחור מילות מפתח מתאימות, ומילות מפתח לכל כתבה שאתה כותב באתר שתכניס לך גם לקוחות מכיוון מונחי הזנב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

אל תפסיקו כאן

יש עוד מלא מידע.

אתרים תומכים

אתרים תומכים

זמן קריאה: < 1 דקה אתרים תוכים (אתרי לוויין) כאשר מדברים על קידום אתרים יצירתיות היא שם המשחק כמובן שהאתר אותו אנו צריך לעבור בדיקה יסודית של קוד האתר אופטימיזציה תוכן ולבדוק

קידום ברשתות חברתיות תמונה

קידום ברשתות חברתיות

זמן קריאה: 2 דקות קידום ברשתות חברתיות בשנים האחרונות עולם קידום האתרים עובר שנויים מפליגים, אם לפני כמה שנים דיברו על קידום אורגני או קידום אתרים ממומן, הרי שהיום