שימוש ב-MAJESTIC SEO לבניית קישורים

תוכן עניינים

זמן קריאה: 4 דקות

בניית קישורים

עבור מי שרוצה לעסוק בבניית קישורים לאתר מומלץ מאד לעבוד עם כלים קצת יותר מתקדמים. במאמר זה אעסוק בכלי המצוין MAJESTIC SEO. אסייג ואומר כי בשוק קיימים מספר כלים נוספים לבניית ובדיקת קישורים ואני לא טוען שזהו הכלי הטוב ביותר שקיים כרגע בשוק-אבל זה הכלי שאני משתמש בו, ויכול להמליץ עליו באופן אישי.

בנוסף, אני משתמש בגרסא בתשלום של MAJESTIC. אסייג בכך שניתן בהחלט להשתמש בגרסא החינמית שלו, בטח לפני שאתם רוכשים אותו. ההבדל בין הגרסא החינמית ובין הגרסא בתשלום הוא שבגרסא החינמית ניתן להגדיר מראש אתר אחד בלבד שלכם. כאשר אתם עובדים על מספר פרויקטים ואתרים שונים במקביל-נושא יכול להוות בעיה. כמו כן-זה גם יימנע מכם לבדוק את הקישורים הנכנסים של המתחרים שלכם. יחד עם כל זאת הגרסא החינמית מאפשרת היכרות עם הכלי ועם הפיצ’רים השונים שלו גם בלי צורך בתשלום ראשוני.

צילום מסך Majestic SEO
כלי Majestic SEO

הפניות 301 עבור קישורים שבורים

במידה ואתר פעיל קיים כבר מספר שנים ומעלה קיים סיכוי גבוה שתיתקלו בקישורים שבורים. גם אם האופטימיזציה באתר שלכם היא מעולה עדיין אין זה סותר את העובדה שיש לכם ויהיו לכם קישורים שבורים. לדוגמא-פעמים רבות אני נתקל בכתובות חלקיות שמקשרות לאתר שלי, הרבה פעמים ככל הנראה מספאמרים שמנסים לפגוע באתר. את כתובות אלו תוכלו לראות הרבה פעמים בשגיאות הסריקה של גוגל וובמאסטר טולס.

במידה וזהו המצב-הייתי יכול לבדוק את הלינקים השבורים באמצעות גוגל וובמאסטר טולס. דפי שגיאה 404 הרבה פעמים מצביעים על לינקים שבורים. אם כן, מדוע במקרה של אתר בלטינסטר לא התאפשר בידי לבצע בדיקה זאת?

הסיבה לכך היא שבאתר החדש שנבנה לחברת בלטינסטר מוגדר למעשה כי כל דף שגיאה מבצע הפניית 301 אוטומטית לדף הבית. יש בכך יתרונות וחסרונות. היתרון העיקרי הוא שאני נמנע ככל האפשר מדפי שגיאה וכתובות שבורות באתר. החיסרון העיקרי הוא שלא תמיד אנחנו רוצים שכל הדפים שלנו ייפנו לדף הבית אלא לדף הנחיתה המתאים ביותר.

לכן, אופציה זו שהוגדרה במערכת הינה ברירת מחדל על מנת להימנע מקישורים שבורים, אבל אין זה אומר שאני כמנהל הפרויקט לא צריך לבצע מעקב אחרי קישורים שהוסרו למשל ולהפנות אותם לדף המתאים ביותר עבורם.

ולענייננו-תחת הלשונית SITE EXPLORER היכנסו ל-TOP BACKLINKS. גללו את הרשימה עד סוף העמוד ובחרו באופציה של הורדת כל הרשימה לקובץ אקסל (DOWNLOAD CSV).

בקובץ האקסל מיינו את כל הקישורים לפי TARGETURL. כעת תוכלו לראות את כל הדפים באתר שמקושרים לפי סדר. במידה ויש לכם את אותו דף מקושר כמה פעמים לא תצטרכו לחפש אותו בהמשך הקובץ אלא הכול יהיה מסודר לפי הסדר. בנוסף, תוכלו להתרשם מה-AC RANK שהוא מדד שמציין את הסמכותיות של כל אחד מהקישורים הנכנסים שלכם.

בשלב זה כבר הבחנתי כי קיימים קישורים נכנסים רבים אל כתובות האתר הישן. כאשר נכנסתי לקישורים אלו הועברתי מיידית לדף הבית של בלטינסטר. במילים אחרות-לא בוצעו הפניות פרטניות לחלק מהדפים הישנים.

מאחר והכתובות הישנות לא היו כתובות ידידותיות אלא כתובות עם פרמטרים שונים ולא מזוהים בחנתי בשלב זה בטבלת האקסל את העמודה של FRIENDLY URL. המג’סטיק למעשה גם מאפשר לנו לראות את טקסט העוגן של כל קישור. דבר זה אפשר לי בקלות לקשר את כל כתובת ישנה לדף הנחיתה המתאים באתר החדש.

המשמעות-במקום שהקישור יתבזבז ויגיע ישירות לדף הבית, אני מקשר כל קישור וקישור בהתאם לטקסט העוגן שלו לדף הנחיתה המתאים. כלומר, כעת גם הרבה דפים פנימיים שהקידום שלהם לא פחות חשוב לי יקבלו LINK JUICE ובכך גם יתחזקו יותר וגם כך יחזקו את דף הבית ואת האתר כולו.

בדיקת קישורים שבורים

נכון,יש כלים רבים לבדיקת קישורים שבורים שיכולים לעשות לנו עבודה קלה רבה יותר במקרה זה. אבל זאת רק אם אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שאני קידמתי את האתר במשך כל הזמן הזה וכי יש לי מידע מלא על כל הקישורים אליו, מהיכן הם יוצאים ולאיזה דף ספציפי באתר שלי.

עם זאת, זהו לא המצב כאן. מדובר על אתר וותיק מאד עם גרף קישורים גדול ומגוון שבמקרה זה כלי לבדיקת קישורים שבורים פשוט לא היה יכול להיות יעיל. מדובר כאן קצת ב”עבודה שחורה” אבל היא שווה לטעמי את הטרחה, במיוחד כאשר מדובר בקישורים נכנסים איכותיים לאתר.

ראשית, בחנו את הקישורים הנכנסים באתר שלכם-אם זה בפוטר, בדף הלינקים או בקישורים נכנסים מתוך המאמרים באתר. האם אתם מכירים את כל הקישורים שיוצאים אליכם מהאתר? למה שלא תבחנו אם אתרים אלה גם מחזירים אליכם קישורים?

על מנת להקל את העבודה נשתמש בטבלת האקסל שהורדנו בסעיף הקודם. באמצעות בדיקה פשוטה של חיפוש בקובץ ניתן לבדוק אם כתובת זאת או אחרת מקשרת אליכם וכמו כן על איזה ביטוי ומאיזה דף בדיוק באתר. במידה ואתם מוצאים את קישור חזרה לאתר שלכם-מצוין. במידה ולא-למה שלא תפנו למנהל האתר?

צרו קשר דרך האתר והסבירו לבעל האתר בפשטות כי קיים קישור באתר שלכם אליו ונראה כי הקישור שלכם הוסר ואם הוא יכול לבדוק את הנושא. תתפלאו -אבל עד עתה כל מי ששלחתי אליו מייל חזר אלי והחזיר אלי קישור לאתר.

אסייג ואומר כי קיימים מצבים שבהם קיימות החלפות משולשות (הכוונה היא כאשר את X מקשר לאתר Y ואתר Y מקשר בתמורה לאתר Z-לא מדובר בהחלפת קישורים הדדית). אני מתעלם לצורך העניין ממצב כזה ובודק את הנושא בכל מקרה-אין לכם מה להפסיד בכל מקרה.

דבר אחרון בנושא זה-למה אם כבר פניתם לאותו אתר והם יצרו עימכם קשר, למה שלא תעניינו אותם בהחלפות קישורים רלוונטיות נוספות? אם מדובר באתר הנוכחי, או באתרים אחרים. נקודה למחשבה.

החלפות קישורים חדשות

כבר כתבתי רבות בנושא של החלפות קישורים ועל החשיבות של הנושא לקידום האתר. אני אציין לסיום משהו שאמור להיות טריוויאלי באופן יחסי אבל לא הרבה משתמשים בו לטובתם-בדיקת הקישורים של המתחרים.

דבר ראשון כאשר אני רוצה לבדוק למה אתר א’ מדורג גבוה יותר מהאתר שלי היא בחינת גרף הקישורים שלהם (ההנחה הסמויה במקרה זה היא כי שני האתרים שווי ערך מבחינת שאר המשתנים-אופטימיזציה, וותק וגודל האתר). אם יש למתחרים שלי קישורים טובים ורלוונטיים-למה שלא אפנה בעצמי לאותם אתרים ואבדוק אם אני יכול לבצע החלפת קישורים מולם?

באמצעות MAJESTIC ניתן בקלות לחפש את כל הקישורים הנכנסים של המתחרים שלכם (שוב-לא תקף בגרסא החינמית) ולנסות גם אתם “לזכות” בהם.

מה דעתכם?

מה התרשמותכם מהמג’סטיק? האם יש לכם טיפים נוספים לתת? האם יש כלים אחרים או משלימים שאתם יכולים להמליץ עליהם? אשמח לשמוע את דעתכם!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

אל תפסיקו כאן

יש עוד מלא מידע.

אתרים תומכים

אתרים תומכים

זמן קריאה: < 1 דקה אתרים תוכים (אתרי לוויין) כאשר מדברים על קידום אתרים יצירתיות היא שם המשחק כמובן שהאתר אותו אנו צריך לעבור בדיקה יסודית של קוד האתר אופטימיזציה תוכן ולבדוק

קידום ברשתות חברתיות תמונה

קידום ברשתות חברתיות

זמן קריאה: 2 דקות קידום ברשתות חברתיות בשנים האחרונות עולם קידום האתרים עובר שנויים מפליגים, אם לפני כמה שנים דיברו על קידום אורגני או קידום אתרים ממומן, הרי שהיום